Vitrína v modernom duchu

mar 7, 2019 | Obývačka

Vitrína v modernom duchu

mar 7, 2019 | Obývačka

Ak ste práve v procese zariaďovania vášho príbytku a stojíte pred rozhodnutím, ktorá vitrína je pre vás tá najvhodnejšia, rozhodne by ste si mali prečítať nasledujúci článok. Pripravili sme si pre Vás niekoľko užitočných tipov, na čo sa zamerať pri výbere, aké sklo či tvar uprednostniť ale aj vďaka čomu vytvoríte tú správnu atmosféru. Poďme na to!

Pred samotným článkom Vám ponúkame bohatú ponuku kvalitných vitrín, za tie najlepšie ceny, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Vitrína s priehľadným alebo matným sklom?

Jedna z najpodstatnejších vecí na vitríne je jej sklená výplň. Je to aj hlavný rozdiel, ktorý ju odlišuje od klasického regálu a tak sa naskytá niekoľko nevyhnutných otázok – ktoré sklo je vhodnejšie, praktickejšie či menej praktické na údržbu? Odpoveď však nie je úplne jednoznačná. Totižto, každé sklo má svoje kladné ale aj záporné stránky. Pozrime sa na ne detailnejšie.

TENTO ČLÁNOK ZAUJAL VEĽA ĽUDÍ

obývačka

Moderná obývačka v 5 krokoch

feb 28, 2019 | Obývačka

Číre, priehľadné sklo je tou najbežnejšou voľbou a môžeme povedať, že pre mnohých z nás, aj jeden z rozhodujúcich faktorov pri výbere vitríny. Poväčšine do nej umiestňujeme predmety, na ktoré sme pyšní, alebo nám pripomínajú zaujímavú udalosť z našej minulosti a logicky chceme, aby boli viditeľné. Okrem toho, správne doladené detaily, celý dizajn obývačky spestria a vyvodia príjemnejšiu atmosféru.

Avšak aj tu sa naskytá negatívna stránka veci a ňou je častá, nevyhnutná údržba. Sklo vo všeobecnosti je veľmi háklivé a pri vitrínach obzvlášť. Mastné fľaky, odtlačky prstov či šmuhy tak budú vašou novou nočnou morou.

presklenná vitrína

Vitrína Kaspian (233,00€) – kliknite na obrázok.

Matné sklo si naopak nevyžaduje prílišnú údržbu. Úplne postačí ho raz za čas, pri bežnom upratovaní, umyť mokrou handrou a saponátom, alebo prípravkom na to určeným a udržíte ho v perfektnej kondícii.

Jeho mínus je zrejme očividné, a to nepriehľadnosť. Aj z tohto dôvodu sa vitríny s týmto druhom skla využívajú najmä v priestoroch kuchyne na uskladnenie riadu či iného náčinia na každodenné použitie.

Aký tvar sa kde hodí?

Ponuka akéhokoľvek nábytku je, skutočne obrovská a inak to nie je ani pri vitrínach. Rôzne materiály, farebné prevedenia či tvary, nám vedia častokrát zamotať hlavu.

Vysoké vitríny pôsobia elegantným a vznešeným dojmom. Pasujú najmä do väčších, priestrannejších miestností, kde ich možno využiť aj ako knižnicu. Okrem toho podčiarknu a zdôraznia atmosféru celého priestoru.

presklenná vitrína

Vitrína Kaspian (119,00€) – kliknite na obrázok.

Závesné alebo nadstavbové vitríny sa hodia najmä do pracovní či kancelárií a skvelo poslúžia najmä na odloženie kníh či šanonov, ale taktiež aj ako miesto na zviditeľnenie, pre nás, dôležitých predmetov. Po správnej inštalácii v priestoroch obývačky, môže pokojne nahradiť alebo doplniť časť obývacej steny.

závesná vitrína

Vitrína na stenu Fly (181,90€) – kliknite na obrázok.

Ak máte v miestnosti rohy, ktoré zívajú prázdnotou, zmeňte to! Učiniť tak môžete využitím rohovej vitríny, ktorá dokonale esteticky vyplní hluché miesto a tiež vám poslúži ako praktický pomocník.

Navoďte tú správnu atmosféru!

Ak nemáte strach z experimentovania a ste skôr zástancom moderného dizajnu, pokojne siahnite po vitrínach s náladovým LED osvetlením, ktoré sú, okrem iného, v súčasnosti čoraz viac populárnejšie. Jednak dodajú celej miestnosti úplne iný nádych, ale taktiež skvelo zviditeľnia a zdôraznia predmety, ktoré sú v nej uložené.

Snáď vám naše rady a tipy boli nápomocné a využijete ich pri výbere aj vašej vitríny!

Komentáre

KOMENTÁRE

1 komentár

  1. Lucia

    V bielej farbe je najkrajšia

    Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nezmeškajte nič nové

© 2019 NajTovar – Inšpirácia pre váš domov!

Hľadáte niečo konkrétne?

© 2019 NajTovar - Inšpirácia pre váš domov!

Sledujte NajTovar na sociálnych sieťach