Starostlivosť o čalúnenú posteľ

feb 13, 2019 | Spálňa

Starostlivosť o čalúnenú posteľ

feb 13, 2019 | Spálňa

Ak ste aj vy v procese zariaďovania vášho príbytku a práve stojíte pred rozhodnutím, ktorá posteľ je pre vás tá práva, no väčšie sympatie prevládajú k tej čalúnenej, zadržte. Pred tým, ako tak učiníte, prečítajte si niekoľko nasledujúcich rád o tom, na čo všetko by ste mali dbať pri jej starostlivosti, ale aj aké sú vhodné preventívne opatrenia.

Pred samotným článkom by sme Vám chceli dať do pozorností aktuálnu ponuku kvalitných čalúnených postelí za tie najlepšie ceny, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Neustála starostlivosť o posteľ je nevyhnutná!

Určite nie je žiadnym prekvapením, že stála starostlivosť o akýkoľvek produkt predlžuje jeho životnosť. Čalúnené postele rozhodne nie sú výnimkou a taktiež si vyžadujú vašu pozornosť. Najjednoduchšou a pritom veľmi podstatnou vecou, čo pre posteľ s látkovým poťahom môžete urobiť, je banálne odstránenie prachu vlhkou handričkou, zo všetkých jej častí, ako sú čelo postele, rám alebo samotný matrac. Rovnako efektívny je aj valček na odstraňovanie chlpov či iného nežiaduceho materiálu z oblečenia a rozhodne rozumným nápadom je raz za čas celú posteľ povysávať.

Tmavá čalúnená posteľ

Manželská posteľ Euclio 1 (209,00€) – kliknite na obrázok.

Bohatý výber látkových čalúnených postelí zobrazíte kliknutím TU.

Rovnaké pravidlo platí pri aj pri kúskoch z kože, respektíve ekokože, ktoré si okrem bežného odstraňovania prachu vyžadujú impregnáciu, vďaka ktorej sa predĺži ich životnosť a samotný poťah nadobudne funkciu odpudzovania tekutín či nečistôt.

Svetlá čalúnená posteľ

Manželská posteľ Orea (409,00€) – kliknite na obrázok.

Taktiež sa odporúča niekoľkokrát do roka uskutočniť hĺbkové čistenie vykonané odborníkmi, čo vy aj vaša posteľ rozhodne oceníte.

Nie všade je to rovnaké

Je samozrejmé, že každý materiál si vyžaduje tak trochu rozdielnu starostlivosť, kvôli ich rozličným vlastnostiam.

Na odstraňovanie škvŕn z textilného čalúnenia využívajte výhradne handričku s mydlovou vodou alebo so špeciálnym prípravkom na to určeným. Snažte sa taktiež vyhnúť kontaktu nahého tela s látkou z dôvodu, že pot a mastnota zanechávajú stopy, ktoré je podstatne náročné vyčistiť.

Biela čalúnená posteľ

Manželská posteľ Orient 180 (646,00€) – kliknite na obrázok.

Starostlivosť o kožené postele, respektíve tie z ekokože, je tak trochu iná. Taktiež ich možno zbaviť prachu navlhčenou handričkou, avšak nezabudnite na pravidlo, že kefka a chemické prípravky, okrem tých na to určené, sú vyslovene tabu. Mohlo by dôjsť k závažnému poškodeniu, preto, ak sa vám škvrnu vyčistiť nedarí, požiadajte o pomoc odborníkov.

Kožená čalúnená posteľ

Manželská posteľ Cora 180 (445,00€) – kliknite na obrázok

Aktuálnu ponuku ekokožených postelí v rôznych cenových kategóriách, zobrazíte po kliknutí TU.

Ako možno predísť nepríjemnostiam?

Neustála starostlivosť však nie je všetko, čo môžete pre vašu čalúnenú posteľ urobiť. Niektorým nepríjemnostiam je veľmi ľahko predísť a to vďaka preventívnym opatreniam. Tak napríklad, priame slnečné svetlo je pre látkové, no i kožené čalúnenie hotovým peklom. Materiál dokáže veľmi rýchlo vyblednúť a už nikdy ho neprivediete k pôvodnému vzhľadu. Rovnako tam im môže uškodiť vysoká teplota, preto sa neodporúča, aby bola posteľ vystavovaná teplote nad 25 stupňov Celzia, teda nemala by sa nachádzať v blízkosti radiátora či akéhokoľvek zdroja tepla.

Snáď boli pre vás naše rady a tipy užitočné a využijete ich aj vo svojej domácnosti!

Komentáre

KOMENTÁRE

1 Comment

  1. Rebeka

    Čalúnená je aj tak najkrajšia

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nezmeškajte nič nové

© 2019 NajTovar – Inšpirácia pre váš domov!

Hľadáte niečo konkrétne?

© 2019 NajTovar - Inšpirácia pre váš domov!

Sledujte NajTovar na sociálnych sieťach