Výber sedacej súpravy

feb 28, 2019 | Sedacie súpravy, Sedačky

Výber sedacej súpravy

feb 28, 2019 | Sedacie súpravy, Sedačky

Sedacia súprava je základným prvkom každej obývačky. Taktiež je to kúsok, ktorý Vám bude slúžiť dlhšiu dobu, preto by ste jej výber rozhodne nemali zanedbať. Pripravili sme pre Vás niekoľko dôležitých rád a tipov, vďaka ktorým na nič dôležité nezabudnete.

Do pozornosti Vám dávame bohatú ponuku sedacích súprav v rôznych prevedeniach, ktorú zobrazíte kliknutím TU.

Materiál je rovnako dôležitý ako farba

Výber materiálu rovnako ako farby je kľúčový a v úvahu musíme brať niekoľko faktorov. Koženú sedačku môžeme považovať za najväčšiu klasiku, je štýlová, elegantná ale taktiež praktická – ľahko sa čistí a len tak ju niečím nezašpiníte. Vyžaduje si však pravidelné ošetrovanie, impregnáciu, z dôvodu možného výskytu menších trhliniek.

Kožená sedačka

KOŽENÁ SEDACIA SÚPRAVA, TETRO (1189€) – KLIKNITE NA OBRÁZOK.

Lacnejšia, no stále kvalitná a obľúbená varianta sú moderné sedacie súpravy z ekokože, ktoré sú vhodné aj pre alergikov, no sú menej odolné ako tie kožené.

ekokoža

SEDACIA SÚPRAVA Z EKOKOŽE, VACO (1246€) – KLIKNITE NA OBRÁZOK.

Najčastejšie a najobľúbenejšie sú však tie latkové sedačky. Ponúkajú širokú škálu farebných kombinácii a odtieňov s rôznymi motívmi a vzormi. Taktiež sú veľmi jednoduché na čistenie a určite Vás poteší aj ich nižšia cena.

látkova sedačka

LÁTKOVÁ SEDACIA SÚPRAVA, MILOR (349€) – KLIKNITE NA OBRÁZOK.

Samotná farba sedacej súpravy by mala ladiť s okolitým interiérom. Svetlé, jemné farby používame na optické zväčšenie miestnosti a jej zosvetlenie, naopak tie tmavé sa hodia do veľkých a svetlých priestorov, vďaka ktorým sa zútulnia. V obľúbenosti dominujú pastelový, pieskový či čokoládový odtieň farby.

Čo veľkosť a tvar?

Pokiaľ vaša obývacia izba nie je jedna z tých väčších, rovnako pristupujte aj k výberu sedacej súpravy. Do menších priestorov sa skôr orientujte na dvojsedačky s nie príliš masívnymi operadlami, ale rovnako vynikajúcou voľbou sú aj rozťahovacie typy, ktoré skvelo poslúžia v prípade potreby.

dvojsedačka

DVOJSEDAČKA, ROSANA (267€) – KLIKNITE NA OBRÁZOK.

Sedacia súprava v tvare U či L skvelo zapadne do priestranných miestností, kde ju môžete vhodne skombinovať, napríklad s kreslami.

Ako bude sedacia súprava využívaná?

Veľmi dôležité je uvedomiť si, ako chcete primárne vašu sedačku využívať. Ak má slúžiť na ležanie pred televízorom či domáce sedenie, je pre Vás vhodná nízka sedacia súprava s hlbokým sedom. Ak však často prijímate návštevy, vhodnou voľbou sú vysoké, štýlové sedačky, vzhľadom k tomu, že sa z nich pohodlne vstáva a majú tvrdšiu výplň.

Na záver nutno podotknúť, že rovnako podstatným faktorom je aj správne umiestnenie sedacej súpravy v miestnosti. Tá by nemala byť zarovno s vchodom, kvôli akémusi pocitu súkromia a kvôli tomu, aby prichádzajúci človek, hneď neupriamil pohľad na nás.

Široký výber kvalitných sedacích súprav nájdete po kliknutí TU.

Pre akú sedačku ste sa rozhodli vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Neprehliadnite

KOMENTÁRE

Komentáre

1 komentár

  1. Marián

    Máme sedačku z ekokože.

    Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nezmeškajte nič nové!

Prihláste sa na odber noviniek od NajTovar a buďte o všetkom informovaný ako prvý.

Sledujte NajTovar!

O nás

Náš blog najtovar.sk sa snaží poskytnúť čitateľom možnosť inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu či zariaďovania príbytku, ale aj pomoc pri výbere nábytku a doplnkov. Odkazy na produkty v našich článkoch smerujú len na spoločnosti s niekoľko ročnou pôsobnosťou a maximálnou dôveryhodnosťou.

Partneri