Šatník – neoddeliteľná súčasť spálne?

feb 15, 2019 | Spálňa

Šatník – neoddeliteľná súčasť spálne?

feb 15, 2019 | Spálňa

Šatník radíme medzi neoddeliteľné súčasti priestoru spálne a taktiež je to kus nábytku, ktorý nám bude slúžiť dlhší čas. Avšak, ako si vybrať ten správny, aby sme s ním boli spokojní aj o niekoľko rokov? Prinášame Vám niekoľko tipov, na čo by ste rozhodne nemali zabudnúť a tiež Vám poradíme, ako postupovať pri samotnom výbere.

Do pozornosti Vám dávame bohatú ponuku šatníkových skríň, ktorú nájdete po kliknutí TU.

Nezabudnite na štýl!

Ak je vo vašom pláne zmeniť iba šatník, nie celé vybavenie spálne, ponúka sa Vám niekoľko riešení. Jedným z nich je výroba na mieru. Áno, nejedná sa o lacnú záležitosť, avšak všetko od farebného prevedenia, cez materiál až po štýl a samotné funkcie máte vo svojich rukách.

čierna šatníková skriňa

Šatníková skriňa Bega III (341,90€) – kliknite na obrázok.

Ďalšou, veľmi častou možnosťou sú vstavené skrine. Výborne pokryjú celý priestor steny ale taktiež musíte počítať s väčšou investíciou. Ich ďalšou nevýhodou je obtiažna manipulácia a následne možne problémy pri inom rozložení nábytku.

Zaujala vás táto téma? Rozhodne neprehliadnite článok Pohovka ako posteľ? Nič nezvyčajné!, ktorý zobrazíte po kliknutí TU.

Nezabúdajte, že samotná šatníková skriňa by mala ladiť s ostatným nábytkom v miestnosti. Vyhnite sa preto šatníkom  z iného materiálu, v inom farebnom prevedení či v odlišnom štýle, len preto, že Vám rozmerovo alebo tvarom vyhovuje.

Šatník – pomocník počas celého roka

Nezabúdajte na to, že šatníky nie sú sezónna záležitosť, ale niečo, čo budete využívať pravidelne, každý deň a najmenej v dvoch rôznych variáciách, a to ako letný ale aj zimný šatník. Preto dbajte na to, aby obsahoval minimálne tri základné časti – police, šuplíky a závesný priestor. Z týchto častí by sa mal, totižto skladať každá šatníková skriňa, aby ste mali kde odložiť menšie ale aj väčšie kúsky oblečenia.

Dbajte na priestrannosť

Šatník, rovnako ako posteľ zaberá väčšinovú časť spálne. Na to, aby ste tento priestor opticky zväčšili a nahradili, skúste siahnuť po šatníkovej skrini, ktorá má na dverách zrkadlo. Taktiež, ak to ostatní nábytok v spálni dovoľuje, veľmi pomôžu svetlé farby s vysokým leskom, ktoré celú miestnosť rozžiaria a zbytočne nezaťažia.

šatníková skriňa

Šatníková skriňa Alva Typ 18 (349,00€) – kliknite na obrázok.

Ďalším dobrým spôsob ako neuberať z voľného miesta v izbe je zameniť klasické otváranie za posuvné dvierka, nakoľko si nevyžadujú priestor na viac.

Ďalšia miestnosť?

Ak je súčasťou vášho bytu či domu miestnosť, ktorú nevyužívate, tak rozhodne neváhajte a vytvorte šatník v nej! Miesto klasickej skrine síce budete potrebovať rôzne úložne a závesné systémy na skladovanie, avšak vďaka veľkej flexibilite si ich prispôsobíte podľa vlastného uváženia.

šatník ako miestnosť

Šatník v tmavohnedom prevedení.

Veríme, že Vám naše rady či tipy pomôžu pri zariaďovaní aj tej Vašej spálne. Pre zobrazenie širokej ponuky kvalitných šatníkových skríň, kliknite TU.

Komentáre

KOMENTÁRE

1 komentár

  1. Jana

    Bohužiaľ, zatiaľ šatník nemáme 🙁

    Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nezmeškajte nič nové

© 2019 NajTovar – Inšpirácia pre váš domov!

Hľadáte niečo konkrétne?

© 2019 NajTovar - Inšpirácia pre váš domov!

Sledujte NajTovar na sociálnych sieťach