Pohovka ako posteľ? Nič nezvyčajné!

feb 15, 2019 | Spálňa

Pohovka ako posteľ? Nič nezvyčajné!

feb 15, 2019 | Spálňa

Ak ste v situáciu, že váš príbytok nedisponuje zrovna niekoľkými priestrannými miestnosťami a pri jeho zariaďovaní si musíte skutočne, veľmi dobre premyslieť, čo do neho zakúpite a čo naopak vynecháte, problém u vás pravdepodobne nastane aj pri riešení otázky postele. Ako vybrať tú správnu a ušetriť, čo najviac priestoru? Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Pred samotným článkom by sme Vás chceli upozorniť na pestrú ponuku postelí rôznych veľkostí za bezkonkurenčne najlepšie ceny, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Príjemné sedenie i spánok

Aktuálna ponuka rozkladacích pohoviek je skutočne veľmi veľká. Rozhodne sa nemusíte obávať, že by ste boli obmedzený práve týmto faktorom. Pri výbere však dbajte na jednu veľmi dôležitú vec, a to, či je pohovka určená na príležitostné alebo každodenné spanie. Totižto, nie na každej, na ktorej sa vám príjemne sedí, sa Vám bude aj pohodlne spať. Kvalitný gauč však poskytne plnohodnotný spánok pre jednu až 2 osoby.

hnedá pohovka

Pohovka Almonis (299,00€) – kliknite na obrázok.

Zaujava vás táto téma? Rozodne neprehliadnite článok Starostlivosť o čalúnenú posteľ, ktorý zobrazíte po kliknutí TU.

Pri výbere by ste sa určite nemali rozhodovať len za základe ceny, ale nájsť akýsi kompromis medzi ňou a kvalitou. Totižto sedačka z nekvalitného materiálu alebo tá, ktorá nie je určená na každodenné spanie Vám môže spôsobiť vážne zdravotné problémy spojené s ochorením chrbtice či kĺbov.

Ako postupovať pri výbere?

Samotný proces výberu je ten najdôležitejší a rovnako zodpovedne by ste k nemu mali aj pristupovať. Svoju pozornosť upriamte hneď na niekoľko častí, akými sú napríklad konštrukcia či výplň. Tá by mala byť, samozrejme pevná a dostatočne stabilná s primerane veľkou nosnosťou. Čo sa týka výplne, nemala by byť príliš mäkká, aby nevznikali zbytočné preliačiny, ale taktiež ani príliš tvrdá, kvôli pohodlnému a príjemnému spánku.

sivá pohovka

Pohovka Lavenda (279,00€) – kliknite na obrázok.

Rovnako dôležitý je aj spôsob rozkladania, presnejšie jeho jednoduchosť. S pohovkou budete totiž manipulovať ráno ako aj večer a rozhodne vás nepotešíte, ak týmto touto činnosťou zaberiete niekoľko desiatok minút.

sivá moderná pohovka

Pohovka Bala (259,00€) – kliknite na obrázok.

Ako veľký benefit možno považovať úložný priestor, do ktorého hravo odložíte či už vankúš, perinu alebo mnohé iné drobné predmety, ktoré by v priestoroch bytu len zbytočne zaberali miesto.

Posledným, no taktiež veľmi podstatným faktorom, ktorý musíte brať v úvahu je, akú veľkú plochu na spanie potrebujete. Ak pohovku bude využívať iba jeden človek, postačí jej hĺbka 140 cm, ak však na nej budú správať dve osoby, doporučujeme hĺbku až 170 centimetrov.

V prípade záujmu, si môžete prezrieť aktuálnu ponuku postelí a rozkladacích pohoviek rôznych veľkostí a prevedení, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Komentáre

KOMENTÁRE

1 Comment

  1. Juraj

    Tiež tak využívam pohovku

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nezmeškajte nič nové

© 2019 NajTovar – Inšpirácia pre váš domov!

Hľadáte niečo konkrétne?

© 2019 NajTovar - Inšpirácia pre váš domov!

Sledujte NajTovar na sociálnych sieťach