Malá spálňa? S nami to zvládnete!

Feb 16, 2019 | Spálňa, Zariaďovanie spálne

Malá spálňa? S nami to zvládnete!

Feb 16, 2019 | Spálňa, Zariaďovanie spálne

Objav zľavy! NovyNabytok.sk

Túžili ste aj vy po veľkej, priestrannej spálni, no dispozície Vášho bytu nie sú zrovna ideálne? Už nemusíte ďalej zúfať. Pripravili sme pre Vás niekoľko užitočných rád a tipov, ako jednoducho opticky zväčšiť Vaše miestečko pokoja a oddychu.

Bohatú ponuku nábytku do akejkoľvek spálne, nájdete po kliknutí TU.

Farba, jedna z najpodstatnejších vecí

Ako je dobre známe, farba dokáže narobiť, skutočne veľké divy. Tak ako to platí pri oblečení, čierne šaty človeka zoštíhľujú a biele, naopak opticky rozširujú, identicky to funguje aj pri stenách v miestnosti. Kým studené farby priestor opticky otvoria a rozjasnia, tak teplé celú miestnosť zútulnia a utlmia. Obavy, že by biela pôsobila príliš sterilne, mať nemusíte, zamerajte sa na výber jej správneho odtieňu. Totižto aj táto farba existuje v studených, ale aj v teplých tónoch, preto ak zvolíte správnu kombináciu, spálni veľmi pomôžete.

malá spálňa

SPÁLŇOVÁ ZOSTAVA ROYAL (676,00€) – KLIKNITE NA OBRÁZOK.

Základnú farbu preto voľte bielu, napríklad s modrými, či modrosivými odtieňmi. Prípadné doplnky zas vyberajte biele so žltým, maslovým alebo bledým nádychom.

Malá spálňa rozhodne nie je deficit, či nevýhoda, ak s ňou viete správne popasovať.

Nezabúdajte na lampu!

Ďalšia rada Vám príde vhod najmä vtedy, ak je Vaša spálňa malá, no strop vysoký. V tomto prípade odporúčame visiaci luster, ktorý disponuje hneď niekoľkými prednosťami. Okrem toho, že na prvý pohľad upúta pozornosť, taktiež zdôrazní výšku miestnosti a dodá jej efekt honosnosti a veľkorysosti.

Do pozornosti dávame najmä jednoduché osvetlenie s čistými líniami v správnej veľkosti, ktoré zaujme. Ak však chcete ušetriť, čo najviac priestoru, pokojne sa môžete zamerať na svietidlá primontované priamo k stene, nahradiť tak klasické nočné lampy a zbaviť sa zbytočných nočných stolíkov.

Posteľ a jej úložný priestor

Úložného priestoru nie je v spálni nikdy dostatok a v malej miestnosti obzvlášť. Okrem toho, čo viac uberá priestor v izbe, ako rozhádzané kusy oblečenia a neporiadok? Multifunkčná posteľ a jej úložný priestor vo forme zásuviek Vám skvele poslúži na uskladnenie nepotrebných mimosezónnych predmetov či perín a vankúšov.

malá spálňa

MANŽELSKÁ POSTEĽ LUMERA (381,00€) – KLIKNITE NA OBRÁZOK.

Do pozornosti Vám dávame širokú ponuku postelí z rôzneho materiálu a rôznych veľkostí, práve s priestranným úložným priestorom, ktorú nájdete po kliknutí TU.

Veľký kus nábytku? Žiadny problém!

Možno Vás to prekvapí, ale umiestnenie jedného či dvoch väčších kúskov nábytku, ako napríklad skriňa či komoda, do vašej spálne, jej môže len a len pomôcť. Jedná sa o paradox, pri ktorom človeka viac zaujmú práve tieto väčšie kúsky a samotnú veľkosť izby nevníma v takom rozsahu. Pri výbere sa nebojte experimentovať a pokojne zvoľte aj výraznejšie farby, ktoré následne doladíte jemnými a jednoduchými doplnkami, ako napríklad posteľná bielizeň, záclony či závesy.

malá spálňa

ŠATNÍKOVÁ SKRIŇA PELDON 155 (419,00€) – KLIKNITE NA OBRÁZOK.

Pre rozsiahly výber spálňového nábytku v rôznych cenových kategóriách, kliknite TU.

Radikálne riešenie

Ak máte guráž a čas na menšiu bytovú úpravu, tak malú spálňu najefektívnejšie zväčšíte tak, že ju prosto spojíte s ďalšou, inou miestnosťou. Ako vhodná alternatívna prepojenia môžu poslúžiť posuvné dvere,  ktoré sú tou správnou voľbou či už z praktického ale aj z estetického hľadiska.

Veríme, že sa Vám naše rady a tipy budú hodiť a skutočne Vám pomôžu. Nezabúdajte, aj malá spálňa môže byť moderná spálňa.

Objav zľavy! NovyNabytok.sk
Vyspite sa kráľovsky! 🙂 NovýNábytok.sk

Neprehliadnite

KOMENTÁRE

Komentáre

1 Comment

  1. Milan

    Tiež máme malú spálňu, ale dá sa s tým popasovať

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nezmeškajte nič nové!

Prihláste sa na odber noviniek od NajTovar a buďte o všetkom informovaný ako prvý.

Sledujte NajTovar!

O nás

Náš blog najtovar.sk sa snaží poskytnúť čitateľom možnosť inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu či zariaďovania príbytku, ale aj pomoc pri výbere nábytku a doplnkov. Odkazy na produkty v našich článkoch smerujú len na spoločnosti s niekoľko ročnou pôsobnosťou a maximálnou dôveryhodnosťou.

Partneri