Zariaďujete jedáleň? Poradíme vám!

jan 15, 2019 | Kuchyňa a jedáleň

Zariaďujete jedáleň? Poradíme vám!

jan 15, 2019 | Kuchyňa a jedáleň

Ak ste jedným z tých šťastlivcov, ktorí majú dom či priestrannejší byt a jedna izba Vám, tak povediac ostala, alebo ste ju cielene vyčlenili ako jedáleň, tak práve pre Vás je tento článok! Poradíme Vám, načo by ste rozhodne nemali zabudnúť a naopak, čomu je lepšie sa vyvarovať a taktiež Vám poskytneme niekoľko užitočných tipov, ktoré možno využiť pri výbere nábytku alebo samotnom zariaďovaní.

Ešte sa pred samotným článkom Vám dávame do pozornosti pestrú ponuku jedálenských setov do väčších ale aj menších priestorov, ktorú nájdete po kliknutí TU.

Predtým, ako sa vrhneme k výberu jednotlivého nábytku a k tipom o zariaďovaní, mali by ste si zodpovedať tieto štyri jednoduché otázky:

1. Máte v pláne jedáleň využívať aj na iné účely, než na aké je určená?
2. Koľko ľudí u Vás najčastejšie sedí pri stole?
3. Preferujte skôr formálny alebo neformálny typ stravovania?
4. Aká veľká je vaša jedáleň?

Základným prvkom je stôl

Stôl je, samozrejme tou najpodstatnejšou častou celej jedálne. Pri jeho výbere, konkrétne pri výbere veľkosti, by ste sa mali rozhodovať podľa počtu členov Vašej rodiny. V prípade, že máte časté návštevy či spoločné večere s priateľmi, ponúka sa niekoľko riešení.

Jedným z nich môže byť rozkladací stôl, ktorý zabezpečí dostatočný komfort pre všetkých a poskytne Vám dostatok miesta na servírovanie jedla či nápojov.

Rozkladací stôl

Jedálenský stôl Kornel (146,00€) – kliknite na obrázok.

Taktiež môžete z jednej strany stola umiestniť gauč miesto klasických stoličiek a zväčšiť tak priestor na sedenie.

Zaujala vás táto téma? Rozhodne neprehliadnite článok Malá kuchyňa, ako na ňu?, ktorý zobrazíte po kliknutí TU.

Ktorá časť dňa je pre Vás podstatná?

Bohužiaľ, málo kedy  sa stáva, že rodina sa stretne pri stole ráno a aj večer. Či už je to z pracovných dôvodov rodičov, školských povinností detí alebo kvôli našim koníčkom či záľubám. Aj tento fakt by ste mali zvážiť pri výbere stola a okolitého vybavenia. Totižto, ak je ráno ten čas, kedy sa máte možnosť spolu stretnúť a stráviť nejaký ten čas v jedálni, radíme Vám uprednostniť nábytok, s ktorým nebudete mať problém pri manipulácii, z dôvodu ranného zhonu a s ním spojenou nervozitou.

Jedálenský stôl

Jedálensky stôl Anton (187,00€) – kliknite na obrázok.

Naopak, ak Vám vyhovujú pokojné spoločné večere, pri ktorých sa nikto nikam neponáhľa, pokojne sa poobzerajte po masívnejšom nábytku, ktorý pôsobí elegantným dojmom a dodá celej miestnosti nádych vznešenosti.

Jedáleň ako spoločenská miestnosť

Jedáleň je presne tou miestnosťou, ktorú možno využiť ako priestor pre príležitostné večierky či posedenia s rodinnou alebo priateľmi. Skvelým nápadom je umiestniť do nej menšie stereo, hudba častokrát uvoľní atmosféru alebo ju aj naopak príjemne upokojí.

Nepreháňajte to s nábytkom

Príliš veľa nábytku v jedálni nie je najšťastnejšia voľba. Zaberá veľmi veľa miesta a tým pádom, celá jedáleň pôsobí opticky menšie, než v skutočnosti je. Možno Vás lákajú starožitné či moderné príborníky, avšak na všetky nutné veci Vám bohato vystačia priestory kuchyne. Určite však nezabúdajte na kvety, či už na stôl alebo parapety, ktoré zaručene celú miestnosť oživia.

Jednoduchá jedáleň

Jednoducho zariadená jedáleň.

Veríme, že Vám naše tipy a rady pomohli pri zariaďovaní aj Vašej jedálne. Neváhajte sa inšpirovať bohatou ponukou tých najkvalitnejších jedálenských setov za prijateľné ceny, pre väčšie, ale aj menšie priestory, ktorú nájdete po kliknutí TU.

Komentáre

KOMENTÁRE

1 komentár

  1. Alena

    Vďakabohu za jedáleň…

    Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nezmeškajte nič nové

© 2019 NajTovar – Inšpirácia pre váš domov!

Hľadáte niečo konkrétne?

© 2019 NajTovar - Inšpirácia pre váš domov!

Sledujte NajTovar na sociálnych sieťach