Počas obdobia, v ktorom vaša ratolesť začína chodiť do školy, nastáva veľa zmien. Z priestoru detskej izby, ktorá sprvoti slúžila najmä ako miesto pre zábavu,  hry a oddych sa z časti stane študentská izba, ktorá plnohodnotne poslúži na vykonávanie domácich úloh či rôznych školských povinností.

Avšak, čo všetko by malo byť jej súčasťou, na čo by ste rozhodne nemali zabudnúť a ako ju prispôsobiť tak, aby si zachovala svoju funkčnosť, no pritom si ju obľúbilo aj Vaše dieťa?

Pred tým, ako sa dostaneme k samotným radám a tipom, dovoľujeme si Vám dať do pozornosti širokú ponuku nábytku do detskej izby za tie najlepšie ceny, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Čo všetko patrí do detskej izby mladého školáka?

Ak nemáte jasnú predstavu o tom, čo všetko by malo byť súčasťou detskej izby vášho mladého školáka, nemajte strach, radi Vám s tým pomôžeme.

Neoddeliteľnou súčasťou každej detskej izby či spálne je samozrejme, posteľ. Na výber ich máte skutočne mnoho, od poschodových, cez rozťahovacie až po prístelky. Samotné rozhodnutie necháme na Vás, avšak orientujte sa najmä na tie s veľkým úložným priestorom, keďže voľného miesta nie je nikdy dosť.

Posteľ s úložným priestorom

Jednolôžková posteľ s úložným priestorom (228,00€) – kliknite na obrázok.

Povinnou výbavou každého školáka je taktiež písací stolík. Skvelo poslúži na vypracovanie domácich úloh či iných povinností do školy.

Počítačový stolík

Počítačový stolík do detskej izby (69,90€) – kliknite na obrázok.

Pri zariaďovaní nezabudnite na poličky a skrinky, ktoré prídu veľmi vhod na odloženie knižiek, školských pomôcok, ale aj rôznych iných drobností.

Polička do izby

Polička do detskej izby (51,00€) – kliknite na obrázok.

Nočný stolík je rovnako estetický ako aj vhodný praktický doplnok. Nájde si ňom priestor budík, skvele poslúži na odloženie rozčítanej knihy či poháru vody.

Drevený nočný stolík

Nočný stolík do detskej izby (67,90€) – kliknite na obrázok.

Pri výbere skrine dbajte na to, či bude slúžiť iba na odkladanie sezónneho alebo aj mimosezónneho oblečenia, ale taktiež, či ju budete využívať aj ako úložný priestor pre iné predmety.

Šatníková skriňa

Šatníková skriňa so zrkadlom (389,00€) – kliknite na obrázok.

Výber je len na vás!

Nezabudnite na názor dieťaťa!

Tak ako každý rodič, určite aj vy viete, čo je pre Vášho potomka to najlepšie, no pri samotnom zariaďovaní izby nezabudnite najmä na jeho názor! Koniec koncov, práve on v nej bude tráviť väčšinu svojho času, takže to, aby sa v nej cítil príjemne a spokojne je to najdôležitejšie.

Taktiež nezabúdajte na to, že deti sú veľmi vnímavé stvorenia, takže pri výbere nábytku či rôzneho iného zariadenia sa orientujte na pestré, originálne farby. Zaujímavým doplnkom sú tiež tapety do detskej izby, ktoré zaručene celý priestor oživia, no pritom zútulnia.

S nábytkom opatrne

Dnes je ponuka nábytku vo všeobecnosti, veľmi veľká a človek sa tak častokrát nevie rozhodnúť pre ten správny. Pri jeho výbere však máte viacero možností. Jednou z nich je kúpiť nábytok v takom farebnom prevedení, ktoré sa aktuálne páči aj vášmu dieťaťu, avšak pamätajte na to, že jeho vkus sa prirodzene mení s pribúdajúcim vekom, takže sa ľahko môže stať, že o rok či o dva sa vo svojej detskej izbe nebude cítiť príjemne, či dokonca sa bude za výrazné farby hanbiť.

Druhou, veľmi častou možnosťou je nájsť kompromis medzi tým, čo sa páči Vášmu synovi alebo dcére a akýmsi nábytkom v neutrálnom farebnom prevedení, o ktorom viete, že sa do detskej izby bude hodiť vždy.

Veríme, že sme Vás našimi radami a tipmi inšpirovali pre zariaďovanie detskej izby aj pre Vaše dieťa. V prípade záujmu si neváhajte prezrieť aktuálnu ponuku nábytku a rôznych doplnkov, ktorú nájdete po kliknutí TU.

Neprehliadnite

2 komentáre

  1. adam21017

    Test

    Odpovedať
  2. adam21017

    Skuska

    Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of “de Finibus Bonorum et Malorum” (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, “Lorem ipsum dolor sit amet..”, comes from a line in section 1.10.32.

The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from “de Finibus Bonorum et Malorum” by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.