Ako si vybrať obuvník a na čo nezabudnúť?

mar 2, 2019 | Obuvníky a vešiaky, Predsieň

Ako si vybrať obuvník a na čo nezabudnúť?

mar 2, 2019 | Obuvníky a vešiaky, Predsieň

Vyberte si pohodlné kreslo! NovyNabytok.sk

Povaľuje sa aj vo vašej predsieni príliš veľa topánok a úplne zbytočne zaberajú miesto, ktoré by inak nemuseli? Ak ste si na túto otázku odpovedali kladne, je na čase niečo zmeniť. Konkrétne tým máme na mysli to, že by ste si čím skôr mali zaobstarať botník, respektíve skrinku na obuv, ktorá tento problém dozaista vyrieši. Ako si však vybrať zo širokej ponuky, ktorý materiál uprednostniť alebo čomu sa vyhnúť?

Pred samotným článkom by sme Vám chceli dať do pozornosti pestrú ponuku botníkov, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Veľkosť predsiene ako kľúčový faktor

Rozhodne vás neprekvapí informácia, že jeden z kľúčových faktorov, ktorý by ste mali zohľadniť pri výbere botníka, je samotná veľkosť vašej predsiene. Pred tým, ako sa do toho pustíte, si všetko dôkladne premerajte, aby ste sa tak vyhli akýmkoľvek nepríjemnostiam. Ak zariaďujete predsieň v byte, ktorý nedisponuje dostatočným priestorom a ste tak značne obmedzení, poobzerajte sa po vysokých a úzkych botníkoch s niekoľkými zásuvkami, ktoré sú veľmi praktické a poskytnú dostatok úložného priestoru.

Hygiena je rovnako dôležitá!

Ďalším dôležitým kritériom, ktoré je nutné brať do úvahy, je hygiena, presnejšie odvetrávanie. Faktom je, že otvorené botníky, ktoré to zabezpečia si vyžadujú o trochu viac priestoru, ale  určite sa aj medzi nimi nájde kúsok, ktorý vám padne vhod.

obuvník

Obuvník Lusia (66,00€) – kliknite na obrázok.

Či už sa jedná o konštrukciu z dreva alebo kovu, obidve možnosti pôsobia dosť ľahko a prakticky, takže prípadná manipulácia s takýmto typom botníka vám nezaberie príliš veľa námahy.

Botník ako komoda či praktická lavička

Botník vám okrem hlavnej funkcie ponúka hneď niekoľko ďalších využití. Ak ho umiestnite blízko vchodových dverí, skvelo vám poslúži ako komoda na odloženie kľúčov či peňaženky, avšak v prípade, že sa jedná o botník menších rozmerov, dá sa využiť aj ako praktická lavička, čo ocenia najmä deti alebo starší ľudia, ktorí majú pri šnurovaní problém so zohýnaním.

Materiál je veľmi dôležitý!

Vo všeobecnosti platí, že najlacnejší nábytok nie je zrovna ideálna voľba, no čo sa týka botníkov, tak sa tak veľmi obávať nemusíte. Aj lacné skrinky z laminu či drevotriesky splnia svoju funkciu, starostlivosť o ne je veľmi jednoduchá – vlhká handrička plne postačí, avšak neodporúča sa vkladať do nich mokré topánky z dôvodu možného nabobtnatia botníka.

obuvník

Obuvník Anabela (106,00€) – kliknite na obrázok.

Ak chcete takýmto problémom predísť, riešením môže byť botník z kovového materiálu, pri ktorom je starostlivosť tiež veľmi jednoduchá a okrem toho pôsobí moderným a elegantným dojmom.

Zachovajte štýl

V prípade, že sa vo vašej predsieni nachádza niekoľko kusov nábytku, je optimálne aby boli všetky v rovnakom štýle a farebnom prevedení. Celá miestnosť tak pôsobí viac kompaktne, nerušivo a najmä esteticky.

Botník dnes môžete vidieť v rôznych zaujímavých a netypických prevedeniach, avšak čo sa týka skrinky na obuv, zamerajte sa výhradne na jej praktickú stránku.

Veríme, že vám naše rady a tipy prišli vhod. Do pozornosti vám dávame pestrú ponuku botníkov a rôzneho iného nábytku za tie najlepšie ceny, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Vyberte si pohodlné kreslo! NovyNabytok.sk
Bývaj štýlovo! 🙂 www.NovyNabytok.sk

Neprehliadnite

KOMENTÁRE

Komentáre

1 komentár

  1. Ivan

    Otvorený botník je určite lepší.

    Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nezmeškajte nič nové!

Prihláste sa na odber noviniek od NajTovar a buďte o všetkom informovaný ako prvý.

Sledujte NajTovar!

O nás

Náš blog najtovar.sk sa snaží poskytnúť čitateľom možnosť inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu či zariaďovania príbytku, ale aj pomoc pri výbere nábytku a doplnkov. Odkazy na produkty v našich článkoch smerujú len na spoločnosti s niekoľko ročnou pôsobnosťou a maximálnou dôveryhodnosťou.

Partneri