Ako si vybrať rošt?

mar 17, 2019 | Matrace a rošty, Spálňa

Ako si vybrať rošt?

mar 17, 2019 | Matrace a rošty, Spálňa

Vyspite sa kráľovsky! 🙂 www.NovyNabytok.sk

Základom kvalitného a zdravého spánku je, samozrejme, pohodlný matrac. Lenže na to, aby sa mohli naplno prejaviť jeho skvelé vlastnosti, rovnako kvalitný rošt je nevyhnutnosťou. Avšak, ktorý je pre vás ten najvhodnejší, aký materiál uprednostniť či ako o neho pečovať? Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Pred samotným článkom by sme Vám chceli dať do pozornosti veľký výber rôznych roštov za tie najlepšie ceny, ktorý zobrazíte po kliknutí TU.

Drevený rošt

Pokiaľ ste si vybrali pružinový matrac a zháňate k nemu vhodný rošt, rozhodne by ste mali staviť na ten tvrdý a pevný, ideálne z dreveného materiálu.

Totižto, matrac tohto typu niekedy až priveľmi pruží a vy sa rozhodne nepotrebuje cítiť ako na trampolíne, no nie? Okrem toho vám zabezpečí dostatočnú stabilitu a príjemný, ničím nerušený spánok.

Lamelový rošt

Ak ste sa rozhodli pre penový matrac, teda matrac bez pružín, pri výbere roštu nemáte veľmi na výber. Jediným rozumným riešením je lamelový rošt, ktorý je dostatočne pružný a vykompenzuje tak to, čo chýba matracu.

lamelový rošt

Lamelový rošt Optimal 5V (50,90€) – kliknite na obrázok.

Medzi jeho nespochybniteľné výhody môžeme zaradiť napríklad to, že tlmí nárazy, ktoré mimovoľne vznikajú počas spánku a taktiež to, že sa dokonale prispôsobí vašej váhe, tým pádom dokáže kopírovať vašu polohu počas spánku, čo zabezpečí pohodlný a príjemný spánok.

Čo sa týka ich údržby, nevyžadujú sa žiadnu nadštandardnú starostlivosť a k tomu všetkému sú nezávadné po hygienickej stránke. Veľké medzery medzi lamelami taktiež zabezpečia odparovanie vlhkosti z matracu, čo sa pozitívne odráža na ich životnosti.

Čo tak polohovateľný rošt?

Ak je pre vás spálňa, presnejšie posteľ, každodenným útočiskom a trávite v nej veľa času, či už sledovaním seriálov alebo čítaním kníh, rozhodne by ste mali začať uvažovať o polohovateľnom rošte. Ten vám zabezpečí dokonalú flexibilitu a pohodlie pri akýchkoľvek aktivitách. Avšak, nezabudnite na fakt, že k takémuto typu roštu budete potrebovať aj špeciálny matrac, ako napríklad latexový, dostatočne profilovaný či matrac zo studenej peny.

Postup pri výbere a starostlivosť

Starostlivosť o rošt je, vskutku nenáročná záležitosť. Vyriešiť ju môžete jednoduchým utretím prachu navlhčenou handričkou z jej hornej aj dolnej strany, kvôli možnému nahromadeniu roztočov.

Ak ste počas spánku či ležaní na posteli spozorovali, že váš matrac nie je stabilný, teda sa pohybuje z jednej strany na druhú, mali by ste začal uvažovať o kúpe nového, pre vás vhodného roštu. Rošt je, skutočne jedným z najdôležitejších faktov pre Váš zdravý a kvalitný spánok.

Veríme, že vám naše rady a tipy pomohli pri rozhodovaní a rovnako tak ich zužitkujete aj v budúcnosti.

Vyspite sa kráľovsky! 🙂 www.NovyNabytok.sk
Vyspite sa kráľovsky! 🙂 NovýNábytok.sk

Neprehliadnite

KOMENTÁRE

Komentáre

1 komentár

  1. Peter

    Taktiež máme lamelový rošt

    Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nezmeškajte nič nové!

Prihláste sa na odber noviniek od NajTovar a buďte o všetkom informovaný ako prvý.

Sledujte NajTovar!

O nás

Náš blog najtovar.sk sa snaží poskytnúť čitateľom možnosť inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu či zariaďovania príbytku, ale aj pomoc pri výbere nábytku a doplnkov. Odkazy na produkty v našich článkoch smerujú len na spoločnosti s niekoľko ročnou pôsobnosťou a maximálnou dôveryhodnosťou.

Partneri